Wzloty i upadki na parkiecie
Blog > Komentarze do wpisu

Samotny walc i znowu samba :)

Kolejna wypocina moja z dnia

15.12.2011

Dzisiaj nie było Wacka( co tak się nazywa mój partner- jeszcze o tym nie wspominałam:)), a ćwiczyliśmy kontakt w parze, więc tak naprawdę nie mogłam się wykazać. Arek Sosnowski (nasz trener zewnętrzny) ciągle mi wytyka prawy wystający bark, ale staram się nad nim pracować. W walcu ćwiczyliśmy jeszcze przestrzeń. Aby zwiększyć przestrzeń idąc do tyłu należy wybić się z nogi podczas gdy "centrum" czeka na znak partnera. Wybijamy się jak najdalej z pięty ( z obcasa jest to bardzo trudne). Noga wyprowadzona do tyłu musi być prosta. Podczas tego ruchu przez moment powinna być zachowana pozycja trójkąta. Ćwiczyliśmy też wychylenia w obrocie w prawo.Na 2 i 3 powinno być wychylenie ( właściwie to już na 2 powinnyśmy wypiąć mostek i być ustawione do wydłużenia szyi i głowy.) Po tym ruchu głowa wraca do pozycji wyjściowej. Ten ruch głową( tzw. ekspozycja partnerki) może być wykonany tylko w ruchu do tyłu dla partnerki, partner w tym momencie powinien umożliwić partnerce wychylenie się rozciągając prawą część klatki piersiowej( oczywiście w górę, nie łamiąc ramy w dół.)

 

Jak powinno robić się wychylenie partnerki?

Głowa nie powinna przekraczać linii pięty nogi na której stoimy. Głowę rozciągamy w górę, a nie łamiemy w szyi. Wsuwanie bioder do partnera powoduje że nasza szyja i mostek odchyla się, dlatego powinnyśmy wyraźnie wejść biodrami pod partnera. W innym wypadku nasza kariera taneczna szybko się skończy z groźnym urazem kręgosłupa. Obok dla zrozumienia mój niewypalony szkic, ale wydaje mi się że zrozumiały :)

 

W sambie robiliśmy większy zakres ruchu biodrami w promenadzie run, ale właściwie nikomu to nie szło. W tym celu Asia Rolecka( nasza trenerka zewnętrzna) wymyśliła krok merenge ( który dozwolony jest dopiero w B klasie.) Robimy krok do przodu na palce,kolano zgięte,noga z tyłu się prostuje. I tak w kółko( oczywiście na zmianę nogi), pomiędzy były jeszcze 2 walki.Oczywiście w porównaniu do walków kroki merenge są bardzo krótkie Aby zrobić duży ruch biodrem należy iść do przodu od uda. Wspominaliśmy też o rozliczeniu promenady run. Pierwszy krok jest taki sam jak trzeci, ale dłuższy o drugiego. Czyli odpowiednie czasowanie :

------------- --------- --------------

  1 krok      2 krok       3 krok

 


Pozdrawiam  i życzę owocnych treningów;)

Syla :)

czwartek, 26 stycznia 2012, sylwunia1303

Polecane wpisy

Liczniki