Wzloty i upadki na parkiecie
Blog > Komentarze do wpisu

Wesoła samba i szybki jive :)

Jako że wcześniej prowadziłam notatki w formie tradycyjnej, chciałabym je przenieść również tutaj,także daty nie do końca będą się zgadzać :)

14.12.2011 r.

Trenowaliśmy ten sam układ samby co ostatnio, ale dzisiaj pod trochę innym kątem, w mianowicie względy estetyczne. W pierwszym kroku (whisku) głowa i ręka wyraźnie skierowana jest w lewą stronę ( ręka prosta, dłoń baletnicy). Przy "chodzonym" obrocie partnerki po ręką, ręka partnerki wysoko wyciągniętą do góry z zadartą dłonią tzw. hiszpańska dłoń. Następnie jest promenada run czyli biegana, gdzie osoba idąca z lewej strony rozciąga bardzo prawą rękę która leży na barku partnera/partnerki a prawa ręka jest delikatnie do przodu (absolutnie z tyłu!!). Osoba idąca z prawej strony ręka prawa wyciągnięta w bok. Należy też pamiętać, że idą z lewej strony trzeba isć trochę na zewnątrz ( w lewo) żeby rozciągnąć ramę :) Na końcu promenady trzeba wyraźnie skręcić ciało aby zamknąć promenadę poprawnie. Przy stationary samba walks powinniśmy szybkim ruchem wyciągać rękę w bok a następnie przed siebie ( ręka powinna być pierzasta, czyli palce rozchylone). Później w bota fogos na przemiennie ręka raz w górę, raz w bok. Następnie są voltasy, przy zamianie miejsc w voltasach należy rękę wolną trzymać w bok. Przy krokach "schasse"( nie wiem jak sie nazywają, ja je nazywam tak) idziemy jak w cha-chy na jednym poziomie.

A żeby zrozumieć jaki to układ wrzucam swoje wypociny, ale proszę o wyrozumiałość, dlatego że dopiero wkraczam w świat ciężkich treningów :) A układ był kręcony zanim dowiedzieliśmy się tych fascynujących rzeczy o których wam dzisiaj pisałam, chodzi tutaj tylko żebyście wiedzieli o jakich mówię krokach.W jivie nie trenowaliśmy dziś techniki, a natomiast robiliśmy układ, ponieważ jeszcze żadnego nie mamy. Podczas odbicia ręcę powinny być ułożone w V ( ręka wewnętrzna prosto, a ręka zewnętrzna lekko pod ukosem). W zamianie miejsc zaczynamy od kroku w tył i wtym samym czasie nasza ręka również idzie do tyłu. Kiedy idziemy za plecami partnera( oczywiście my partnerki jesteśmy ustawione przodem do jego pleców) rękę zabieramy wyraźnie przed siebie, a później wyprowadzamy ją w bok i zwijamy wokół ciała dla kontrastu :) I kolejny wypocony jive :)Tym czasem ja pędzę na trening.Miłego czytania i oglądania :)

Syla :)

piątek, 13 stycznia 2012, sylwunia1303

Polecane wpisy

Liczniki