Wzloty i upadki na parkiecie
Blog > Komentarze do wpisu

Walc wiedeński (03.01.2012) i Tango (12.01.2012)

03.01.2012


Żeby zrobić dobry długi krok w walcu wiedeńskim, należy w pierwszym kroku dobrze zejść w dół i mocno wypchnąć się z nogi na której stoimy. Pamiętajmy że pierwszy krok do przodu jest bez obrotowy.


12.01.2012

Ostatnio ćwiczymy częściej tango niż walca. Dziś na zajęciach z Arkiem w walcu trenowaliśmy wybicie się z nogi z tyłu w kroku do przodu, wychylenie partnerek wspominał też że krok na 2 i 3 nie może być na tym samym poziomie. Ważne jest też to że kiedy partnerka idzie do przodu naciska na partnera swoim „centrum”. W walcu 49% jest pracy partnera, 51% partnerki, a dlaczego tak? Bo partnerka oprócz pracowania ciałem ma też ładnie pachnieć :).
W tango ćwiczyliśmy bardziej rytm niż samą technikę .Aby zrobić efektowną promenadę należy wyjść nogą dopiero na 2, a podczas 1 delikatnie wytrącać już ciało z równowagi. Następnie jest szybki zwrot i od razu stoimy ciężarem na nodze prawej a nogę lewą dostawiamy wolno ( bo jest slow). Po tym jest Four step gdzie idziemy nogami w innym kierunku niż jest skierowane nasze ciało,szybki zwrot i znowu jest promenada z takim samym rozliczeniem jak opisane wyżej , ale nie kończymy jej tak jak poprzedniej tylko jest figura Open Reverse, Lady in Line (Closed Finish). Tutaj znajdziecie tą figurę i jeszcze jakieś podstawowe z tanga.Podczas tańczenia tej figury powinno być wyraźne rozliczenie wolne slowy i szybkie quicki oraz kiedy obracamy się nasze biodra powinny być naprzeciwko siebie a nie obok, tzn żeby dobrze to wyszło partnerka powinna znajdować się przed partnerem.Pozdrawiam wszystkich tanecznym krokiem :)

Sylwia

czwartek, 02 lutego 2012, sylwunia1303

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/02/08 11:30:30
fajne filmiki :)!!
Liczniki