Wzloty i upadki na parkiecie
Blog > Komentarze do wpisu

Cha cha ciąg dalszy :)

taniec towarzyskiDowiedziałam się, że aby nasz taniec wydawał się bardziej efektowny i był w rytmie stakato, podczas robienia akcentu należy nie tylko przetrzymać ruch w czasie, ale także trzymać nogę (tzw. wolną czyli tą na której nie stoimy) wyciągniętą i bez ruchu, to daje efekt zatrzymania. Bo jeśli zatrzymamy ciało a nasza noga będzie tam gdzieś pląsać to będzie w ciągłość w ruchu i nie będzie to już charakterystyczne na stylu cha-chy, czyli zrywanym. Będzie to mdłe, sędziowie czy też widzowie będą uważali nasz taniec za nie efektowny. Oczywiście nie możemy zapomnieć o tym o czym mówiłam w poprzedniej notce.:)

 

Pozdrawiam

Sylwia

sobota, 31 marca 2012, sylwunia1303

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: kateandkate, *.dynamic.gprs.plus.pl
2012/04/13 19:52:18
Przepraszam, ale to totalna amatorszczyzna. Tańczę od 6 lat, mam klasę B/B w pow. 15 więc wiem o czym mówię. Bardzo często wprowadzasz szczególnie młodych tancerzy w błąd. Nie da się przekazywać komuś suchych informacji, bo sposób tańczenia dostosowuje się do pary. To co jest dobre dla ciebie, niekoniecznie pomoże, a być może nawet zaszkodzi innym.
Co do fragmentu o obuwiu tanecznym... dla mnie porażka. Kupiłaś pierwsze buty i udajesz specjalistkę. Przepraszam, ale tak to odbieram. Aby móc wyrazić opinię, powinno się "przetrenować" conajmniej 4 następujące marki: Kozdrę, International, Supadance oraz Akces. Być może także ArtDance, aby przekonać się o nietrwałości, niestabilności oraz niedopasowania do stopy. Naprawdę, to najgorszy wybór. By the way, buty treningowe ABSOLUTNIE NIE SĄ POLECANE osobom początkującym. U dziewczyn, wyższe buty pozwalają na automatyczne wyprostowanie oraz nadanie odpowiedniego ustawienia ciału. Jasne wiem, że nie jest najwygodniej, ale czy ktoś mówił, że taniec jest wygodny? Żeby zrobić jakiś postęp trzeba być gotowym na wyrzeczenia. W końcu nie chodzi się na kursy, treningi itd. aby było wygodnie i stać w miejscu, nic nie zmieniać.

Tyle moich uwag.
Pozdrawiam
Kasia Zyznawska [(tak, tak można mnie znaleźć na dancesportinfo.net (wielka, międzynarodowa baza)] ;)
-
2012/04/13 22:59:25
Już twojej wypowiedzi czuć rywalizację jak na parkiecie. Co do moich uwag, może i są amatorskie, ale ja w cale nie ukrywam tego że jestem amatorką. Kto będzie chciał skorzysta z moich uwag, a kto nie to nie. Piszę to dla przyjemności i dla hobby. Jeśli ci się to nie podoba,to nikt ci nie karze tego czytać. Żyjemy w wolnym kraju, wolność słowa, będę tu pisała co mi się podoba, a komu co się przyda to ich sprawa. A co do butów, to tańczę od 3 lat w butach na obcasie, i nie mam problemu. A te buty kupiłam z innych powodów nie koniecznie chciałabym o tym publicznie mówić.
Gratuluję odwagi, ale w sumie nie wiem czy po prostu nie chciałaś się pochwalić że z Ciebie taka dobra tancerka, a ze mnie tylko amatorka. I wiem o takiej stronie, o której wspominałaś.Takie chore czasy nastały że ludzie potrafią tylko krytykować.
Pozdrawiam
-
2012/04/13 23:03:16
Aha i tu przydaje się powiedzieć że: zapomniał wół jak cielęciem był :)
Każdy kiedyś zaczyna.
-
Gość: kateandkate, *.dynamic.gprs.plus.pl
2012/04/19 16:11:53
zgadzam się i popieram. przepraszam za tamten komentarz
Liczniki