Wzloty i upadki na parkiecie
Blog > Komentarze do wpisu

Kierunki w walcu wiedeńskim

Mówiliśmy konkretnie o kierunkach na przykładzie walca wiedeńskiego, ale tyczy się to również innych tańców standardowych. To w jakim kierunku kierunku obecnie idziemy bądź stoimy wyznaczają złączone stopy. Aby iść dobrze zgodnie z kierunkami należ pamiętać że kierunki mogą być tylko w te strony:

kierunki

Każdy inny kierunek stopy jest błędny. Oczywiście nie oznacza to że ciało idzie zawsze dokładnie tak jak stopy.Idą one zgodnie z kierunkami a nasze ciało w zależności od kroków i figur jest skręcone albo nie. Pamiętajmy aby stopy łączy się równo oraz żeby były one ustawione równolegle do siebie.

POPRAWNE USTAWIENIE STÓP:

standard buty

BŁĘDNE USTAWIENIE STÓP:

zle standard

zle standard 2

zle standard 3

Wspominaliśmy też o tym że w kroku do przodu lub do tyłu wybijamy sięz nogi postawnej ( czyli na tej na której stoimy), ale wyjdzie nam to tylko, wtedy kiedy najpierw zejdziemy na tej nodze w dół. W innym wypadku przenosząc szybciej ciężar ciała wpadniemy w dół, a nasz krok będzie krótki.

 

To by było na tyle, wybaczcie że tak mało notek w tym miesiącu, ale jestem pochłonięta pisaniem pracy licencjackiej. Dzisiaj się dowiedziałam bardzo zaskakującej informacji, jestem podekscytowana,ale powiem wam dopiero w poniedziałek o co chodzi :)

Pozdrawiam

Buziaki na dobranoc :*:*:*

sobota, 28 kwietnia 2012, sylwunia1303

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Sylwia-autorka bloga, *.ip.jarsat.pl
2012/04/29 16:24:03
aleeee nogi !!! :D:D :*
Liczniki