Wzloty i upadki na parkiecie
RSS
sobota, 31 marca 2012

taniec towarzyskiDowiedziałam się, że aby nasz taniec wydawał się bardziej efektowny i był w rytmie stakato, podczas robienia akcentu należy nie tylko przetrzymać ruch w czasie, ale także trzymać nogę (tzw. wolną czyli tą na której nie stoimy) wyciągniętą i bez ruchu, to daje efekt zatrzymania. Bo jeśli zatrzymamy ciało a nasza noga będzie tam gdzieś pląsać to będzie w ciągłość w ruchu i nie będzie to już charakterystyczne na stylu cha-chy, czyli zrywanym. Będzie to mdłe, sędziowie czy też widzowie będą uważali nasz taniec za nie efektowny. Oczywiście nie możemy zapomnieć o tym o czym mówiłam w poprzedniej notce.:)

 

Pozdrawiam

Sylwia

środa, 28 marca 2012

01.02.2012

Dziś na zajęciach  skupiliśmy się na rozliczeniu w cha-chy. Musimy sobie przypomnieć że cha- cha jest tańczona w rytm stakato, czyli rytm zrywany, akcentowany na 1 i na 3. Wykonywaliśmy to na przykładzie figur new york,obrotach, zwrotach, hand to hand, bo rozliczenie następuje tam podobnie. A więc robimy zwykły krok w bok (na "cha-cha") noga nie może wskazywać że zaraz będzie np.new york.Jesteśmy ustawieni równolegle do partnera robimy zwrot do new yorka ( na "1 i" ). Wiemy że na 1 jest akcent, a więc musimy ten krok przetrzymać. Później kontynuujemy figurę, a więc jest check ( na "2") nieakcentowany. W tej pozycji ciężar ciała rozłożony jest pomiędzy dwie nogi, a więc "centrum" trzymamy po środku. Odbijamy sięz nogi z przodu aby szybko wyprostować nogę za tyłu ( na "3") z akcentem, a więc musimy tu chwilę przetrzymać. Robimy szybki zwrot( na "i")  i wracamy do pozycji na przeciwko partnera kontynuujący np. podstawowym krokiem w bok ( na "cha-cha")

 

Życzę owocnych treningów. Dobranoc.

Syla

środa, 21 marca 2012

Witam wszystkich tanecznie :)

Po pierwsze muszę was przeprosić za moją nieobecność ale z racji moich już minionych urodzin byłam na urlopie, wróciłam bogatsza o doświadczenia, wypoczęta, gotowa do ciężkich treningów oraz z pierścionkiem na palcu:) Mój chłopak oświadczył mi się na szczycie góry Czantorii. Kilka zdjęć z tego wyjazdu.pierścionek

góry

Ale wracając do tematu tanecznego zakupiłam kilka dni temu buty treningowe firmy Art Dance, wczoraj byłam w nich na treningu i muszę przyznać że bardzo wygodnie się w nich tańczyło, można powiedzieć że zazdroszczę w tym momencie mężczyznom że mają taki komfort w stopie :) Obcas w kształcie klocka sprawia że jest bardzo dobra przyczepność do parkietu, dodatkowo klocek pokryty też jest ze skóry welurowej tak jak podeszwa. Koszt takich butów to ok. 180-250 zł w zależności jakiej są firmy. Poniżej wstawiam zdjęcie butów, zachęcam wszystkich do zakupu bo naprawdę warto.

buty treningowe

Dzień co raz dłuższy, pogoda coraz lepsza, a więc zapraszam na spacer oraz do czynnego uprawiania sportu na świeżym powietrzu albo na salę treningową, każda forma ruchu to zdrowie!!

Liczniki